-
Celem projektu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę” jest zachęcanie młodych ludzi z małych miejscowości do nauki kodowania. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy YouthSpark. Projekt został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministra Edukacji Narodowej.
Lokalny Klub Kodowania
Wszystkie instytucje (z miejscowości do 100 tys. mieszkańców) zainteresowane prowadzeniem zajęć z podstaw programowania zapraszamy do utworzenia Lokalnego Klubu Kodowania „Linku do przyszłości”.
Chęć utworzenia Lokalnego Klubu Kodowania należy zgłosić uzupełniając poniższy formularz:
- możliwość bezpłatnego wypożyczenia programowalnych robotów Finch (5 sztuk) na okres 2 miesięcy,
- możliwość korzystania z przykładowych scenariuszy zajęć z kodowania (z wykorzystaniem robotów Finch oraz bez nich),
- pakiet materiałów promocyjnych (m.in. naklejki, przypinki, plakaty)
- możliwość udziału w szkoleniach online oraz skorzystania z konsultacji drogą elektroniczną,
- możliwość udziału w wydarzeniach o charakterze szkoleniowym i sieciującym takich jak spotkania Lokalnych Klubów Kodowania.

- Wypożyczenia robotów Finch realizowane w są turach (co dwa miesiące). W każdej turze na wypożyczenia dla nowych LKK (nie wypożyczających wcześniej robotów) przeznaczonych jest 20 kompletów robotów (po 5 sztuk).
- O kolejności wypożyczeń decyduje kolejność zgłoszeń. Pierwsze 20 instytucji otrzyma roboty na okres maj-czerwiec, kolejne 20 na okres lipiec-sierpień itd.
- O przewidywanym terminie wypożyczenia zostaniecie Państwo poinformowani podczas komunikacji dotyczącej podpisania umowy o współpracy.
Z każdą instytucją prowadzącą Lokalny Klub Kodowania podpiszemy umowę o współpracy według następującego wzoru: Wzór umowy 2018.
Najważniejsze zobowiązania LKK to:
- wskazanie koordynatora Lokalnego Klubu Kodowania oraz zapewnienie osoby prowadzącej zajęcia (o ile jest to inna osoba niż koordynator),
- zorganizowanie co najmniej jednego warsztatu w miesiącu,
- realizacja zajęć z programowania przez minimum 6 miesięcy dla łącznej liczby uczestników nie mniejszej niż 30 osób,
- zorganizowanie co najmniej jednego warsztatu dla osób spoza Lokalnego Klubu Kodowania,
- przekazywania informacji o funkcjonowaniu Lokalnego Klubu Kodowania w formie odpowiedzi na ankiety online (zwykle raz na kwartał).

Działające Lokalne Kluby Kodowania zachęcamy do korzystania z materiałów projektowych:
Materiały edukacyjne przygotowane z myślą o Lokalnych Klubach Kodowania dostępne są w zakładce „Zasoby”.