O projekcie

LINK DO PRZYSZŁOŚCI. Zaprogramuj swoją karierę

Celem projektu jest zachęcenie młodych ludzi z małych miejscowości do nauki kodowania. 

W ramach dwóch pierwszych edycji projektu (edycje 2015-2016) obyło się ponad 400 interaktywnych warsztatów z wykorzystaniem robotów Finch, w których udział wzięło ponad 7 300 młodych osób. Organizatorami warsztatów były lokalne instytucje (m.in. biblioteki, szkoły, ośrodki kultury) zainteresowane nauką programowania. W trakcie warsztatów prowadzonych przez profesjonalistów „Linku do przyszłości” uczestnicy mieli okazję poznać wizualny język programowania Scratch, a także własnoręcznie zaprogramować robota Finch. Więcej: INFOGRAFIKA PODSUMOWUJĄCA.  

Chętne instytucje uczestniczące w projekcie otrzymały również wsparcie w powołaniu Lokalnych Klubów Kodowania – miejsc, w których uczestnicy warsztatów „Linku do przyszłości” oraz inne zainteresowane osoby mogą kontynuować naukę programowania. Zajęcia w LKK prowadzone są przez lokalnych trenerów.

W ramach trzeciej edycji projektu (2017) rozwijamy sieć Lokalnych Klubów Kodowania. Do sieci mogą dołączyć wszystkie instytucje działające w miejscowościach do 100 tys. mieszkańców, które wykażą chęć i potencjał do prowadzenia zajęć z kodowania. W ramach działań wspierających promocję kodowania w lokalnych społecznościach, a także sieciowanie Klubów uruchomiony został Konkurs Grantowy na organizację Regionalnych Festiwali Kodowania. W ramach konkursu jesienią 2017 r. odbędzie się 6 lokalnych wydarzeń organizowanych przez partnerstwa Lokalnych Klubów Kodowania.

W marcu 2017 odbyło się pierwsze spotkanie dla trenerów i koordynatorów LKK o charakterze szkoleniowo – sieciującym. Kolejne spotkanie zaplanowane jest na grudzień 2017 r.

Dzięki zaangażowaniu lokalnych trenerów i koordynatorów, z zajęć Lokalnych Klubów Kodowania skorzystało już ponad 12 000 młodych osób z całej Polski (zobacz mapę)

Zachęcamy do zapoznania się z filmikiem przedstawiającym działanie Lokalnego Klubu Kodowania przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Murowie:                                        

                                                  

Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy YouthSpark.

__________________________________________________________________________

Projekt „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę” stanowi kontynuację 
projektu „Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera” , w którym wspieraliśmy młodych ludzi z małych miejscowości w planowaniu ich przyszłości zawodowej w sposób szeroki i nieszablonowy, uwzględniając rozwój społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy.

 

Od 2012 r. odbyły się trzy edycje projektu, a z realizowanych działań skorzystało blisko 40 000 uczniów szkół średnich oraz ostatnich klas gimnazjów.

Zachęcamy do zapoznania się z infografiką podsumowująca trzy edycje projektu: ZOBACZ INFOGRAFIKĘ.                                                       

W załączonych poniżej plikach dostępne są materiały (scenariusze, prezentacje) wykorzystywane przy realizacji spotkań z młodymi profesjonalistami w ramach poprzednich edycji projektu.

> Spotkanie z młodym profesjonalistą – materiały (scenariusze, prezentacje)

> Infografika podsumowująca 3. edycję 

> Infografika podsumowująca 2. edycję

> Raport podsumowujący 1. edycję 

 

Dodatkowe informacje można uzyskać pod adresem .