Weź udział w spotkaniu!

LINK DO PRZYSZŁOŚCI. 
Zaprogramuj swoją karierę
 

Celem projektu jest zachęcenie młodych ludzi z małych miejscowości do nauki kodowania. Cel ten jest realizowany poprzez organizację warsztatów z kodowania z wykorzystaniem robotów, prowadzonych przez profesjonalistów „Linku do przyszłości” – młodych entuzjastów programowania. W ramach warsztatów uczestnicy tworzą swoje pierwsze aplikacje w programie Scratch, a następnie testują ich działanie ożywiając programowalne roboty Finch.

 

W ramach pierwszej edycji projektu, realizowanej jesienią 2015 r. aż 4000 młodych osób w wieku od 10 do 15 lat skorzystało z warsztatów z robotami zachęcających do nauki programowania. Dzięki zaangażowaniu organizatorów z bibliotek, szkół i ośrodków kultury w małych miejscowościach w całej Polsce odbyło się ponad 200 warsztatów, podczas których uczestnicy w praktyce mogli przekonać się, jak wiele radości może dać tworzenie własnych programów w języku Scratch i ożywienie za ich pomocą programowalnych robotów Finch. Więcej informacji na temat pierwszej edycji dostępnych jest w Infografice.

 

Jesienią 2016 w ramach drugiej edycji projektu, zorganizowanych zostanie kolejnych 200 warsztatów, w których udział weźmie około 3 000 młodych osób.

 

Chętne instytucje uczestniczące w projekcie otrzymały również wsparcie w powołaniu Lokalnego Klubu Kodowania – miejsca, w którym uczestnicy warsztatów „Linku do przyszłości” oraz inne zainteresowany osoby mogą rozwijać swoje umiejętności programistyczne. W ramach oferowanego wsparcia instytucje te mogą korzystać z wypożyczenia robotów Finch (na okresy dwumiesięczne), a także z gotowych scenariuszy i materiałów edukacyjnych. Od stycznia 2016 r. Lokalne Kluby Kodowania powstały w 80 miejscowościach, a z ich działań skorzystało już ponad 3000 osób. W ramach kolejnej edycji planowane jest powołanie około 100 nowych Klubów. Zachęcamy do zapoznania się z filmikiem przedstawiającym działanie Lokalnego Klubu Kodowania przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Murowie:

 

                          

 

Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy YouthSpark.

__________________________________________________________________________

Projekt „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę” stanowi kontynuację 
projektu „Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera” , w którym wspieraliśmy młodych ludzi z małych miejscowości w planowaniu ich przyszłości zawodowej w sposób szeroki i nieszablonowy, uwzględniając rozwój społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy.

 

Od 2012 r. odbyły się trzy edycje projektu, a z realizowanych działań skorzystało blisko 40 000 uczniów szkół średnich oraz ostatnich klas gimnazjów.

Zachęcamy do zapoznania się z infografiką podsumowująca trzy edycje projektu.

 

                                                        

 

W załączonych poniżej plikach dostępne są materiały (scenariusze, prezentacje) wykorzystywane przy realizacji spotkań z młodymi profesjonalistami w ramach poprzednich edycji projektu.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod adresem linkdoprzyszlosci@frsi.org.pl.


MATERIAŁY DO POBRANIA:

Spotkanie z młodym profesjonalistą - materiały (scenariusze, prezentacje). pobierz
Infografika podsumowujące 3. edycję projektu.pdf pobierz
Infografika podsumowująca 2. edycję projektu.pdf pobierz
Raport podsumowujący 1. edycję projektu.pdf pobierz

ZOBACZ RELACJE ZE SPOTKAŃ: