Barbara Litwińska

Programistka w koleo.pl, mentorka Fundacji Girls Code Fun i szkoły programowania Kids Code Fun, coach na warsztatach Rails Girls.

 

Po studiach, na początku 2014 roku skończyła bootcamp Ruby on Rails w Coder’s Lab i od tamtej pory programuje zawodowo jako Web Developer w KOLEO. Zajmuje się pisaniem kodu głównie w Ruby i JavaScripcie. W liceum i na studiach udzielała korepetycji dla dzieci i młodzieży, częściowo charytatywnie. Prowadziła również część zajęć na szkoleniach Coder’s Lab (zajęcia z systemu kontroli wersji GIT i HTML/CSS) i kilka warsztatów z GITa poza pracą – na zajęciach Code Carrots JS i Women in Technology. Brała udział w inicjatywie Rails Girls jako coach m.in. w Łodzi, Warszawie, Trójmieście i Białymstoku. Obecnie współpracuje z fundacją Girls Code Fun i szkołą programowania Kids Code Fun, gdzie prowadzi zajęcia komputerowe z wykorzystaniem Scratcha, Scratcha Jr, HTML, CSS, JavaScript oraz warsztaty programowania unplugged z wykorzystaniem m.in. książki „Hello Ruby”. Ukończyła studia na wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych.

 

Jak większość programistów koduje również hobbystycznie i po pracy. Uważa, że programowanie to świetna zabawa, uczy myślenia i współpracy. Jeżeli chociaż jedna osoba dostrzeże to dzięki niej i projektowi „Link do przyszłości” to z radością uzna, że było warto poświęcić swój czas i energię.